sobota, 23 kwietnia 2011

Modlitwa do Pana Jezusa na krzyżu

Oto ja dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed obliczem Twoim i z największą żarliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości w serce me wlać raczył wraz z prawdziwą za grzechy moje skruchą i mocną wolą poprawy, podczas gdy z wielkim wzruszeniem i głęboką boleścią duszy mojej Twoich pięć Ran rozpamiętywam i myślą się w nich zatapiam, mając przed oczyma, co już mówił o Tobie, o dobry Jezu, święty król, prorok Dawid: "Przebodli ręce moje i nogi moje; policzyli wszystkie kości moje". Amen.

5 komentarzy:

 1. Witam, chciałam się zapytać, czy ta modlitwa jest oficjalnie uznana przez Kościół i - jeśli wiadomo - komu została objawiona? Ponieważ internet to wór bez dna, w którym można znaleźć rzeczy wprost wspaniale, ale też fałszywe... Więc tylko się upewniam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,
   pewnie jest uznana oficjalnie przez Kościół, gdyż modlitwę tę o identycznym brzmieniu mam w swoim starym (przedsoborowym) modlitewniku.
   Pod modlitwą znajduje się informacja:
   "Odpustu 10 lat dostępuje każdy, kto przed wizerunkiem Ukrzyżowanego Zbawiciela odmówi tę modlitwę. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami."

   Pozdrawiam serdecznie.
   Sylwia

   Usuń
 2. Nie umiem odpowiedzieć na powyższe pytania... Nie znam autora tej modlitwy. Mogę tylko zapewnić, że jako magister teologii nie doszukuję się w tej modlitwie niczego fałszywego. Jest pisana specyficznym językiem, ale jest poprawna teologicznie.

  Uwielbiam modlić się własnymi słowami i część modlitw na tym blogu sama "wymyśliłam".

  OdpowiedzUsuń
 3. ta modlitwa jest piękna:)
  myślę że wam też się podoba:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem kiedy ktos to bedzei czytal,ale moge zapewnic wszystkich ktorzy te modlitwe odmawiaja ze jest uznawana przez Kosciol.Mozna ja znalesc w ksazeczce koscielnej-Droga do Nieba-"modlitewnik opracowany przez kaplanow diecezji opolskiej" z 1981 na str.237.
  Dodane jest tez ze kazdy,kto odmowi te modlitwe przed wizerunkiem Ukrzyzowanego Zbawiciela dostapi odpustu czastkowego a w kazddy piatekW.Postui Meki Panskiej-odp.zupelnego

  OdpowiedzUsuń